Zachraňme stodolu

Spolu s desítkami dobrovolníků jsme více jak 112 let starou stodolu určenou k demolici vlastnoručně přebudovali na multifunkční sál. Opravili dřevěnou podlahu, která začala sloužit jako podium. Při prvním lockdownu vybudovali stupňovité hlediště. Sehnali jsme sedačky a ozvučení. 

Stodolu již několik let ji využívá nejen široká veřejnost a komunita kolem Faunaparku, ale i kluby, spolky a kroužky z Frýdku-Místu a okolí.  Proběhly zde již stovky setkání a přednášek. Například o životním prostředí, přírodě, historii regionu, osobnostech z kraje, architektuře a lokálních zajímavostech. 

Letitá střecha stodoly byla v kritickém stavu. Do stodoly zatékalo a za deště byla bohužel nepoužitelná. Hrozilo její zničení.

Na záchranu stodoly se nám podařilo získat grant a podporu z programu Plzeňského Prazdroje s názvem Radegast lidem ve výši 379 448 Kč Tyto finance pokryly většinu nákladů na opravu střechy.

Chybějící částku se podařilo z velké části získat díky sbírce „DARUJ F?M – Záchrana stodoly ve Faunaparku“ , kterou vyhlásilo Statutární město Frýdek-Místek.

Celkem se vybralo 103 477,92 Kč, z čehož 50 000 Kč darovalo Statutární město Frýdek-Místek Díky sbírce „DARUJ F?M  uhradíme zbylou fakturu za hliníkovou střešní krytinu. 

Stodola dále potřebuje hromosvod, napenetrovat vnitřní stěny, zednické opravy štítů a omítek, odvodnění, vyměnit nevzhlednou Ytonogovou vestavbu za dřevěné vrata. Plánujeme i nové plátno, projektor a bezpečnostní kamerový systém, aby odhalil děti co sprejují po vratech od řeky.

Podpořit nás můžete i Vy!

Stodola

Stodola